Головна
Каталог
image/svg+xml 0
Корзина
image/svg+xml 0
Обране
Більше

КЗК-10 — універсальні навісні котки для сільського господарства

Обробка ґрунту в декілька етапів — важлива частина сільськогосподарських робіт, яка безпосередньо впливає на врожайність. Універсальним знаряддям для польових робіт є польові котки, зокрема, КЗК-10. Вони широко використовуються для підготовки поля до посіву, для робіт на парових полях та для обробки ґрунту після збору врожаю. Завдяки застосуванню навісних котків вдається суттєво зменшити випаровування вологи, такої необхідної посівам. Якісна обробка ґрунтів дає можливість отримати гарні сходи будь-якої сільськогосподарської культури.

Важливість прикочування ґрунтів

Прикочування ґрунту — один із етапів польових робіт, яким не слід нехтувати. Проведення робіт з ущільнення або коткування поля сприяє зниженню некапілярної пористості та водночас збільшенню капілярної. У товщі ґрунту утворюються дрібні капілярні пори, якими вода з поживними речовинами пересувається від нижніх шарів ґрунту до поверхні. Прикочування перешкоджає зайвому випаровуванню вологи, що дозволяє отримувати кращі врожаї навіть у досить посушливих районах або в періоди, коли атмосферних опадів недостатньо через кліматичні аномалії.

Прикочування ґрунтів необхідне при вирощуванні озимих та ярих, кукурудзи, цукрових буряків та багатьох інших сільськогосподарських культур, особливо при проведеній незадовго до початку сівби оранці. Котками прикочуються проміжні культури або сидерати після та перед оранкою. Прикочування здійснюють після непарових культур перед озимини, а також після сівби гречки, проса, гороху. Ранні колосові культури зрідка потребують прикочування, за винятком ситуацій, коли весна надто суха або утворилася кірка на поверхні ґрунту.

Прикочування навісними котками дає можливість вирівняти та ущільнити поверхню ґрунту для підвищення технологічної швидкості виконання наступних операцій. Завдяки обробці поля котками полегшується подальше проходження сільськогосподарської техніки. Великі грудки землі, які залишилися після оранки, розбиваються на дрібні частини та не заважають проводити роботи з посіву та внесення добрив.

Прикочування ґрунту до посіву дозволяє покращити контакт посівного матеріалу з землею. Це сприяє швидкому та стійкому зволоженню насіння, проростанню максимальної кількості насінин. В результаті обробки ґрунтів котком волога після випадання атмосферних опадів розподіляється рівномірно, а сходи настають швидше.

Застосування польових котків

Польові котки — навісне обладнання для тракторів тягового класу 3-4. За допомогою них створюється оптимальний структурний стан та будова орного шару. Прикочування поверхні поля котком дає можливість керувати водно-повітряним та тепловим режимами у ґрунті. Добре оброблене поле надійніше захищене від ерозії водою та вітром, пошкодження птахами та гризунами. Це дозволяє отримати приріст врожайності на 20-30%.

Котки можуть бути причепними та напівпричепними. Існує декілька видів котків залежно від робочих органів:

  • гладкі водоналивні КН;

  • кільчасто-шпорові ККШ;

  • кольчато-зубчаті КЗК;

  • зубчасто-кільчасті ККН.

Залежно від робочої поверхні, маси та зовнішнього діаметра котка змінюється вплив навісного обладнання на ґрунт. Котки часто застосовуються при роботі з дрібним насінням. Делікатне прикочування дозволяє створити рівномірне та неглибоке загортання на потрібну глибину.

Важкі котки ущільнюють землю глибше. Якщо потрібно здійснити прикочування на великій глибині, на раму катка встановлюються баластні вантажі. Це сприяє сталому розвитку культури та кращому пророщуванню.

Вибір котка для польових робіт

Обирати навісне обладнання слід залежно від типів робіт та умов експлуатації котка. Якщо ґрунт торф’яно-болотний або піщаний, після проходу дискової борони або оранки поле прикатують водоналивними котками. Такий тип котків використовують перед орними роботами для підготовки поля до посіву озимих та ярих культур. Перед внесенням перегною та зелених добрив також проходять водоналивним котком.

Щоб ущільнити нижні шари ґрунтів та розпушити поверхневі, використовуються кільчасто-шпорові котки. Вони здатні розбити кірку та грудки після боронування, вирівняти поверхню та підготувати поле до посіву озимих або ярих культур. Диски з шипами, які вільно обертаються на осі, інтенсивно розпушують ґрунт і прикочують вже посіяні рядки.

КЗК, або кольчато-зубчаті котки, застосовуються при роботі з полем під посіви озимих, ярих культур та буряків. Використовуються як поодинокі КЗК-10, так і декілька об’єднаних секцій для збільшення ширини захвату та оптимізації обробки полів великої площі. Головне, щоб потужність трактора дозволяла ефективно прикочувати ґрунти та обробляти поле якісно без пропусків ділянок.

Особливості навісного кольчато-зубчатого котка КЗК-10

КЗК-10 — напівпричіпний кольчато-зубчатий навісний коток з шириною захвату 10 м. Цей простий та зручний в експлуатації пристрій оснащений:

  • посиленою стінкою рами товщиною 10 мм;

  • чавунними робочими органами — кільцями з зубами;

  • надійними підшипниковими вузлами;

  • транспортними колесами для швидкої зміни полів на значній відстані одне від одного.

У кольчато-зубчатого котка КЗК-10 зносостійкі стійки та гідроциліндри. Регулюючий механізм виконаний таким чином, щоб витримувати значне навантаження, забезпечувати гарну маневреність та полегшувати роботу з навісним обладнанням.

Кольчато-зубчатий коток КЗК-10 дозволяє здійснити передпосівне та післяпосівне прикочування ґрунту. Він подрібнює поверхневу ґрунтову кірку та вирівнює зоране поле. Купити КЗК-10 можна на сайті нашого інтернет-магазину сільськогосподарської техніки та запчастин «Умань Агро».

«Умань Агро» пропонує вигідні ціни та зручні умови оплати для фермерських та сільськогосподарських підприємств. Навісне обладнання КЗК-10 дозволяє оптимізувати процеси, покращити продуктивність та полегшити обробку ґрунту для ефективного землеробства та кращих врожаїв.