Щоб створити сприятливі умови для вирощування різноманітних агрокультур, необхідно здійснити якісну передпосівну обробку ґрунтів. Терміни передпосівної обробки ґрунту залежать від кліматичних умов та типу овочевих, озимих та ярих культур, які вирощуються на посівних площах сільськогосподарського підприємства. Підготовка поля проводиться в декілька етапів. За допомогою спеціального обладнання здійснюється боронування, оранка, культивація, прикочування, мульчування.
Від правильності проведення передпосівної підготовки залежать процеси обміну води та повітря в ґрунті, що безпосередньо впливає на врожайність. Крім того, якісна передпосівна обробка сприяє зниженню кількості бур'янів, шкідників і збудників хвороб, що зменшує потребу в хімічних засобах захисту рослин. Оптимальна структура ґрунту також покращує схожість насіння та забезпечує рівномірний розвиток рослин протягом усього вегетаційного періоду.
Передпосівна обробка поля є критично важливою для створення оптимальних умов для сходу насіння, його подальшого зростання та розвитку. Вона полегшує збирання врожаю, запобігає появі бур’янів та розвитку захворювань рослин, спричинених різноманітними шкідниками.
Здійснити передпосівну обробку ґрунту навесні необхідно якомога швидше — після танення снігу для зернових, бобових, овочевих культур і пізніше для ярих та озимих. Допомагає землеробам вчасно підготувати посівні площі спеціальна техніка, зокрема, передпосівні агрегати АГ-3 АП-3 Європак, які навішують на трактори та швидко й ефективно обробляють поля під різний посівний матеріал.
Передпосівна підготовка може здійснюватися кількома етапами залежно від стану ґрунту, наявності або відсутності кірки, вологості та необхідності прибрати сидерати. Щоб насіння зійшло рівномірно, мало гарний доступ до води, тепла та поживних речовин, ґрунт має бути капілярним та щільним. Не повинно бути великих грудок. Якщо на площі понад 10 см2 виникають грудки діаметром більше 3 см, випаровування вологи з поверхні ґрунту буде надто великим. Відповідно, насіння не отримає достатню кількість води, сходи відбудуться пізніше або посівний матеріал буде втрачено через посуху.
Якщо невеликі фермерські площі можна обробити компактним навісним обладнанням, встановленим на мотоблок, то для ефективної передпосівної підготовки на полях сільськогосподарських підприємств необхідно використовувати спеціалізоване обладнання. Оптимальними є культиватори та передпосівні агрегати типу КПП-3,6 АГ-3 АП-3 Європак.
Передпосівні агрегати АГ-3 АП-3 Європак дозволяють всього за один прохід:
культивувати ґрунт на полі з рівним або похилим рельєфом;
підготувати поля під посів цукрового буряку, бобових, овочевих, ярих та озимих культур;
вирівняти поле завдяки балці, яка підпружинюється та переставляється по висоті;
подрібнити грудки землі котками;
розпушити поверхневий та внутрішній шари ґрунту стрілчастими лапами;
повторно вирівняти поверхню ґрунту пружною балкою;
ущільнити ґрунт, запобігаючи випаровуванню вологи та водній ерозії.
Пружинні зубці передпосівного навісного агрегата АГ-3 АП-3 Європак дозволяють позбутися великих грудок та гребнів ґрунту, які утворюються після оранки. Завдяки цьому подальший прохід полем іншої техніки відбувається простіше. Сільгосптехніка різного призначення працює більш ефективно, а витрати на паливо та амортизацію обладнання зменшуються.
Передпосівна підготовка поля агрегатом АГ-3 АП-3 Європак особливо ефективна ранньою весною, коли прохід культиватора закриває ґрунт та дозволяє зберегти вологу для швидкого та продуктивного проростання посівного матеріалу. Рівномірна обробка поверхні ґрунту передпосівним агрегатом сприяє дружним сходам та гарному вбиранню води завдяки капілярному ефекту.
При посіві пізніх ярих культур виникає необхідність повторно провести передпосівну обробку. Вона включає різання та мульчування бур’яну, який встигає вирости між весінньою оранкою та безпосередньо сівбою. Для прикочування використовуються навісні котки або передпосівні агрегати з котками, які не лише прибирають ростки бур’яну, але й подрібнюють грудки землі та вирівнюють поверхню для ефективного внесення добрив, пестицидів та дрібного посівного матеріалу.
Використання передпосівного агрегату АГ-3 АП-3 Європак дає можливість провести декілька робіт одночасно на більшій глибині ґрунту, ніж при початковому боронуванні.
Передпосівний компактомат АГ-3 АП-3 Європак має продуману конструкцію, яка забезпечує відмінну культивацію, ущільнення, розпушування глибоких шарів та вирівнювання посівної поверхні ґрунту:
слідорихлювач коліс трактора розм’якшує ущільнений ґрунт та перешкоджає утворенню кірки;
передня пластина попередньо вирівнює ґрунт;
коток подрібнює великі грудки землі;
робоча частина з ріжучими лезами подрібнює залишки рослин та розпушує ґрунт;
середня пластина вирівнює попередньо розпушений ґрунт та направляє його під задній коток;
коток обробляє подрібнений ґрунт та прикочує його;
задня пластина ідеально вирівнює посівну поверхню.
Передпосівний агрегат має мінімальну кількість елементів, які необхідно регулювати та змащувати. Це не лише економить мастило та спрощує експлуатацію, але й підвищує зносостійкість агрегату та збільшує термін його безперебійної роботи.
АГ-3 АП-3 Європак легко агрегується до тракторів та не потребує налаштування. Після приєднання навісного обладнання до трактора використовувати його можна на різних полях сільськогосподарського підприємства, транспортуючи на довгі відстані завдяки двом колесам. Універсальність компактомата АГ-3 АП-3 Європак дає можливість виконувати різні види сільськогосподарських робіт залежно від поточних завдань. Придбати передпосівний агрегат на вигідних умовах для ефективної підготовки ґрунту можна на сайті магазину «Умань Агро».